תרגילי קיגל לגברים | חיזוק רצפת האגן

תרגילי קיגל לגברים לחיזוק רצפת האגן

תרגילי קיגל לגברים

בניגוד לדעה הרווחת, תרגילי קיגל אינם מיועדים רק לנשים, אלא גם גברים יכולים להפיק תועלת מהתרגילים הפשוטים והדיסקרטיים הללו, שעוזרים לחזק את שרירי רצפת האגן. שרירי רצפת האגן תומכים בשלפוחית השתן, המעי ואיברי המין, ויכולים להיחלש עקב הזדקנות, השמנת יתר או מצבים רפואיים מסוימים. 

תרגילי קיגל נקראים על שם הגינקולוג שתיאר אותם לראשונה, ד"ר ארנולד קיגל, וככאלה הם תרגילים פשוטים הכוללים כיווץ והרפיית שרירי רצפת האגן. הם יכולים להיעשות בכל זמן ובכל מקום, ומבלי שאף אחד ידע.

יתרונותיהם של תרגילי קיגל לגברים טמון ביכולתם לעזור לשפר את השליטה בשלפוחית השתן ולהפחית את הסיכון לבריחת שתן.
כמו כן תרגילי קיגל יכולים אף לשפר את התפקוד המיני ולהפחית את הסיכון לבעיות זיקפה, וכן לעזור לשפר את בריאות הערמונית ולהפחית את הסיכון לבעיות בערמונית. גברים רבים מגלים באמצעות תרגילים אלה ששרירי רצפת אגן חזקים יותר יכולים להוביל לביצועים מיניים טובים יותר ולהנאה מוגברת לשני בני הזוג.

כדי לבצע באופן נכון תרגילי קיגל יש בתחילה לאתר את שרירי רצפת האגן באמצעות עצירת זרימת השתן בזמן השימוש. השרירים המשמשים לעצירת הזרימה הם שרירי רצפת האגן. לאחר מכן יש לכווץ את השרירים הללו ולהרפות כ-10-15 פעמים, מספר פעמים ביום. ניתן לעשות את התרגילים תוך כדי ישיבה ליד השולחן, נהיגה או צפייה בטלוויזיה ובלבד שתשלבו אותם בשגרת היומיום. חשוב לציין שאסור לעשות תרגילי קיגל בזמן מתן שתן, שכן הדבר עלול להוביל להיחלשות של שרירי רצפת האגן לאורך זמן.

כדי להבטיח את עשיית התרגילים באופן מדויק ועקבי תוכלו להיעזר במכשיר ביתי ויעיל, הנקרא קייגול בוסט לגברים. המכשיר פועל במנגנון של ביו פידבק כמדריך, מאמן ומשפר את האימונים.  

במקביל לעשיית התרגילים ובנוסף להם ניתן להשתמש גם במכשירים ביתיים, אשר מיועדים לחיזוק שרירי רצפת האגן. קייגול בוסט לגברים עובדים על שיטת ביופידבק ולמעשה מלמדים את המטופלים לבצע את התרגילים באופן מכוון, מודרך ונכון יותר. 
אופציה נוספת לגברים זה מכשיר
היי טאצ' שור סטימולטור לחיזוק רצפת האגן,מכשיר זה פועל עם אלקטרודה אנאלית כדי לחזק את רצפת האגן. מכשיר זה בעצם עושה את העבודה עבורנו הוא מכווץ ומרפה את שרירי רצפת האגן כדי לחזק אותם

נשים יעבדו עם מכשיר היי טאצ' שור עם אלקטרודה וגינאלית וגברים יעבדו עם מכשיר היי טאצ' שור עם אלקטרודה אנאלית.
האידאלי עבור גברים זה שני המכשירים מצד אחד סטימולטור לחיזוק רצפת האגן מצד השני מכשיר ביופידבק לתרגילי קיגל

חשוב להבחין בין מכשיר המשמש ביופידבק לנשים וגברים שתפקידם העיקרי הוא לוודא שהתרגול לתרגילי רצפת האגן הוא נכון, לתת פידבק בזמן אמת ולהכווין את המטופל לתרגול נכון ויעיל.

במקביל יש מכשירים כדוגמת היי טאצ' שור שהוא מכשיר סטימולטור לחיזוק רצפת האגן זאת אומרת שהמכשיר הוא זה שמבצע את הכיווץ וההרפייה של שרירי רצפת האגן.

היי טאצ' שור מגיע עם אלקטרודה וגינאלית לנשים או אלקטרודה אנאלית צרה לגברים. 

השימוש עם מכשיר היי טאצ' שור בעצם עושה את העבודה למטופל ובכך מחזק בעצמו את שרירי רצפת האגן. בראייה רוחבית נכון שיהיה את שני המכשירים אחד מחזק את רצפת האגן והשני נותן פידבק נכון לתרגילי רצפת האגן.

תרגילי קיגל חיזוק רצפת האגן 

תרגיל מס' 1:

שכבי על גבך והצמידי את הגב למזרון בלי להשאיר רווח בין גופך למזרן, הניחי כרית מתחת לאגן. ישרי את רגלייך כלפי מעלה ובצעי ירידה של הרגליים לכיוון הרצפה, תוך כדי כווצי את שרירי הבטן והסוגרים.

תרגיל מס' 2:

הניחי את האמות על מזרן תוך כדי שהמרפקים מונחים בקו ישר על המזרן, עם הכתף כלפי מטה – החזיקי את הגוף באוויר ותוך כדי כווצי את שרירי הבטן והסוגרים, החזיקי כך בין 30-40 שניות.

תרגיל מס' 3:

עמדי על רגל אחת, ואת הרגל השנייה תכפפי לכיוון הפנים. שמרי על ברך מורמת אל קו האגן, תוך כדי כיווץ הבטן והסוגרים, בצעי את התרגיל בין 20-30 שניות.

חשוב לציין שתרגילי רצפת האגן לא צריכים להיות כואבים. אם אתם חווים כאב או אי נוחות, יש להפסיק את התרגיל ולהתייעץ עם הרופא או המטפל. ביצוע לא נכון של תרגילי רצפת האגן עלול להוביל לבעיות נוספות, ולכן חיוני וקריטי ללמוד את הטכניקה הנכונה. לכן בנוסף לתרגילים או במקומם תוכלו להיעזר במכשירים ביתיים אשר מיועדים בדיוק למטרה זו של חיזוק רצפת האגן, ופועלים בשיטת הביופידבק כמו קייגול בוסט לגברים והיי טאצ' לנשים.

לנשים לחיזוק רצפת האגן ולטיפול בבריחת שתן או דליפת שתן היינו ממליצים על מכשיר ביתי ויעיל
הנקרא היי טאצ' שור – i Touch Sure , מכשיר זה הינו סטימולטור לחיזוק רצפת האגן ולמניעת בריחת או דליפת שתן טיפול טבעי ללא צורך בניתוח מאמן אישי לשרירי ריצפת האגן באמצעות גירוי חשמלי. גם גברים יכולים להשתמש עם המכשיר רק עם אלקטרודה אנאלית לחיזוק רצפת האגן ולטיפול בבריחת שתן. גברים הסובלים מבריחת שתן או דליפת שתן שרוצים לחזק את רצפת האגן מבלי להשתמש באלקטרודה פנימית יש לנו גם פתרון והוא נקרא מכשיר קייגול בוסט

 

צפו בסרטוני הסבר על מכשיר קייגול בוסט לחיזוק רצפת האגן

אולי עוד יעניין אותך: