סימפטומים לבריחת שתן

באיזה שלב כדאי להתחיל לטפל?

אם את סובלת מבריחת שתן הגעת למקום הנכון! בריחת שתן עלולה לשבש את שגרת חיינו, ולפגוע בנו פיזית ונפשית. במאמר נסביר את הסיבות והסימפטומים לתופעה, ונסביר כיצד תוכלי לטפל בבעיה בקלות וביעילות

המשיכי לקרוא!

הסימפטום המרכזי של התופעה הוא דליפת שתן לא רצונית, שלפוחית השתן היא שריר שמטרתו היחידה היא לאחסן את השתן ללא מאמץ או דליפה, ולאפשר הטלת שתן רצונית, דליפת שתן עלולה להתפרץ כאשר הרצועות התומכות בכיס השתן נחלשות. יש שני סוגים עיקריים של בריחת שתן:

  • בריחת שתן במאמץ- בריחת שתן בעת מאמץ היא תופעה המתייחסת למצבים בהן אנו מפעילות לחץ על הרחם, למשל כשאנחנו מתעטשות, משתעלות, צוחקות או מקיימות יחסי מין. בריחת שתן במאמץ נחשבת לבריחת השתן השכיחה ביותר בקרב נשים צעירות.
  • איבוד שתן בדחף- איבוד שתן בדחף מתייחסת למצבים בהם מופיע איבוד שתן בלתי רצוני, המלווה בתחושת דחיפות במתן שתן. כמו כן, נשים אלו עלולות לחוות הטלת שתן בכמות מוגברת ביום ובלילה. איבוד שתן בדחף שכיחה בקרב נשים מבוגרות.

בריחת שתן – הסיבות לתופעה

  • גנטיקה – בריחת שתן היא תופעה שעוברת בתורשה, במקרים רבים חולשה של רקמות כיס השתן היא תופעה מולדת.
  • פגיעה ברצפת שרירי האגן – כאשר שרירי רצפת האגן לא מתפקדים כראוי, הם עלולים להיחלש ולגרום לבריחת שתן.
  • הריוןבמהלך ההריון הרחם גדל ועלול ללחוץ על שלפוחית השתן שממוקמת מתחתיו, לכן מאוד חשוב להקפיד לבצע תרגילים של חיזוק רצפת האגן.
  • גיל- ככל שאנו מזדקנים מתרחשת ירידה טבעית ביכולת ההתכווצות הרצונית של שלפוחית השתן, ולכן אנו מתקשים להתאפק ולעיתים מטילים שתן באופן לא רצוני.

בריחת שתן – גורמי סיכון

בריחת שתן עלולה להתפרץ עקב שרירי רצפת אגן חלשים, שרירי רצפת אגן חלשים יכולים לגרום לתופעות מסוכנות יותר כמו למשל: צניחה של איברי האגן מטה, צניחת רחם, צניחת נרתיק, צניחת שלפוחית השתן ובמקרים חריגים גם צניחה של רצפת האגן כולה שעלולה להוביל לקושי רב בעשיית צרכים – לכן חשוב מאוד להקפיד לבצע תרגילים לחיזוק רצפת האגן.

חיזוק רצפת האגן – תרגילים

תרגיל מס' 1:

שכבי על גבך והצמידי את הגב למזרון בלי להשאיר רווח בין גופך למזרן, הניחי כרית מתחת לאגן. ישרי את רגלייך כלפי מעלה ובצעי ירידה של הרגליים לכיוון הרצפה, תוך כדי כווצי את שרירי הבטן והסוגרים.

תרגיל מס' 2:

הניחי את האמות על מזרן תוך כדי שהמרפקים מונחים בקו ישר על המזרן, עם הכתף כלפי מטה – החזיקי את הגוף באוויר ותוך כדי כווצי את שרירי הבטן והסוגרים, החזיקי כך בין 30-40 שניות.

תרגיל מס' 3:

עמדי על רגל אחת, ואת הרגל השנייה תכפפי לכיוון הפנים. שמרי על ברך מורמת אל קו האגן, תוך כדי כיווץ הבטן והסוגרים, בצעי את התרגיל בין 20-30 שניות.

אם גם אתן סובלות מבריחת שתן חשוב שתכירו את I Touch Sure – מכשיר משנה חיים, ללא תופעות לוואי. המכשיר מטפל ומונע את תופעת בריחת השתן, תוך חיזוק שרירי רצפת האגן.

המכשיר מסייע בהתמודדות עם תופעות רבות כמו למשל:

  • התמודדות ומניעה של בריחת שתן.
  • שלפוחית רגיזה.
  • דחיפות במתן שתן.
  • בריחת שתן בעת יחסי המין.

דליפת שתן זו לא תופעה פשוטה והיא עלולה לשבש את שגרת חיינו באופן משמעותי. התופעה עלולה להשפיע על מצבינו הנפשי ולגרום לנו להימנע מאירועים חברתיים, או לגרום לבעיות שינה – אך אל דאגה יש פתרון, אנו ממליצים על I Touch Sure לטיפול אפקטיבי בבריחת שתן.

אולי עוד יעניין אותך:

באתר MDS PHARM אנו מתמחים בשיווק של מגוון רחב של מכשירים הנועדו לחזק את רצפת האגן, המוצרים שלנו סייעו לאלפי אנשים לשפר את מצבם הבריאותי. הקניה דרכנו מאובטחת, ויש לנו שירות לקוחות מצוין ואדיב. אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה וייעוץ.

דילוג לתוכן