תרגילי קיגל | חיזוק רצפת האגן

תרגילי קיגל לחיזוק רצפת האגן

תרגילי קיגל, הידועים בתור תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן, הם הדרך הפשוטה והיעילה ביותר לחיזוק השרירים התומכים בשלפוחית השתן, הרחם והרקטום. לשרירים אלו תפקיד מכריע בשמירה על שליטה בשלפוחית השתן ובמעיים, בתפקוד המיני וביציבות הגב התחתון והירכיים אך הם עלולים להיחלש עם הזמן ועקב ההתבגרות הטבעית או כתוצאה מהריונות, לידות ומצבים רפואיים אחרים.

תרגילי קיגל יכולים לעזור לשפר את החוזק והתפקוד של שרירי רצפת האגן. לפני תחילת התרגילים והאימונים יש לאתר את שרירי האגן המדוברים. הדרך הקלה ביותר לאתר את שרירי רצפת האגן היא לעצור את זרימת השתן בעת השימוש, ולוודא שאתם אכן מזהים את השרירים הללו. לאחר שזיהיתם את השרירים, תוכלו להתחיל לכווץ אותם, בין אם בתנוחת ישיבה או שכיבה. בכל מקרה, אף אחד מבחוץ, אשר רואה אתכם מתעמלים אינו יכול לדעת בוודאות על כך ואינו יכול לראות את תזוזת השרירים. כאשר תכווצו את השרירים, תרגישו לרגע כאילו אתם מנסים לעצור את זרימת השתן. יש להחזיק את הכיווץ הזה למשך עוד מספר שניות ואז לשחרר. ההמלצה היא לחזור על התהליך עוד כ- 10-15 פעמים, בסטים של תרגילים מספר פעמים ביום באופן עקבי.

תרגילי קיגל צריכים להיעשות באופן קבוע, מדי יום ביומו, כדי שהתוצאות לא יאחרו להגיע. ישנה חשיבות משמעותית לעשיית התרגילים באופן נכון ומדויק כדי לא ליצור נזקים מיותרים או כאבים באזור. התרגילים עצמם אינם כואבים ואין שום סיבה שהם יהיו כאלה, כל עוד מקפידים על ההוראות. כדי להבטיח את עשיית התרגילים באופן הראוי ביותר, תוכלו להיעזר במכשירים ביתיים כמו קייגול בוסט לגברים  וקייגול לנשים, אשר עובדים על ביופידבק, כדי להדריך, לכוון, לאמן ולשפר את התרגילים הנעשים. 

 

במקביל לעשיית התרגילים ובנוסף להם ניתן להשתמש גם במכשירים ביתיים, אשר מיועדים לחיזוק שרירי רצפת האגן. קייגול בוסט לגברים ומכשיר קייגול לנשים עובדים על שיטת ביופידבק ולמעשה מלמדים את המטופלים לבצע את התרגילים באופן מכוון, מודרך ונכון יותר. 

חשוב להבחין בין מכשיר המשמש ביופידבק לנשים וגברים שתפקידם העיקרי הוא לוודא שהתרגול לתרגילי רצפת האגן הוא נכון, לתת פידבק בזמן אמת ולהכווין את המטופל לתרגול נכון ויעיל.

במקביל יש מכשירים כדוגמת היי טאצ' שור שהוא מכשיר סטימולטור לחיזוק רצפת האגן זאת אומרת שהמכשיר הוא זה שמבצע את הכיווץ וההרפייה של שרירי רצפת האגן.

היי טאצ' שור מגיע עם אלקטרודה וגינאלית לנשים או אלקטרודה אנאלית צרה לגברים. 

השימוש עם מכשיר היי טאצ' שור בעצם עושה את העבודה למטופל ובכך מחזק בעצמו את שרירי רצפת האגן. בראייה רוחבית נכון שיהיה את שני המכשירים אחד מחזק את רצפת האגן והשני נותן פידבק נכון לתרגילי רצפת האגן.

תרגילי קיגל חיזוק רצפת האגן 

תרגיל מס' 1:

שכבי על גבך והצמידי את הגב למזרון בלי להשאיר רווח בין גופך למזרן, הניחי כרית מתחת לאגן. ישרי את רגלייך כלפי מעלה ובצעי ירידה של הרגליים לכיוון הרצפה, תוך כדי כווצי את שרירי הבטן והסוגרים.

תרגיל מס' 2:

הניחי את האמות על מזרן תוך כדי שהמרפקים מונחים בקו ישר על המזרן, עם הכתף כלפי מטה – החזיקי את הגוף באוויר ותוך כדי כווצי את שרירי הבטן והסוגרים, החזיקי כך בין 30-40 שניות.

תרגיל מס' 3:

עמדי על רגל אחת, ואת הרגל השנייה תכפפי לכיוון הפנים. שמרי על ברך מורמת אל קו האגן, תוך כדי כיווץ הבטן והסוגרים, בצעי את התרגיל בין 20-30 שניות.

חשוב לציין שתרגילי רצפת האגן לא צריכים להיות כואבים. אם אתם חווים כאב או אי נוחות, יש להפסיק את התרגיל ולהתייעץ עם הרופא או המטפל. ביצוע לא נכון של תרגילי רצפת האגן עלול להוביל לבעיות נוספות, ולכן חיוני וקריטי ללמוד את הטכניקה הנכונה. לכן בנוסף לתרגילים או במקומם תוכלו להיעזר במכשירים ביתיים אשר מיועדים בדיוק למטרה זו של חיזוק רצפת האגן, ופועלים בשיטת הביופידבק כמו קייגול בוסט לגברים והיי טאצ' לנשים.

לנשים לחיזוק רצפת האגן ולטיפול בבריחת שתן או דליפת שתן היינו ממליצים על מכשיר ביתי ויעיל
הנקרא היי טאצ' שור – i Touch Sure , מכשיר זה הינו סטימולטור לחיזוק רצפת האגן ולמניעת בריחת או דליפת שתן טיפול טבעי ללא צורך בניתוח מאמן אישי לשרירי ריצפת האגן באמצעות גירוי חשמלי. גם גברים יכולים להשתמש עם המכשיר רק עם אלקטרודה אנאלית לחיזוק רצפת האגן ולטיפול בבריחת שתן. גברים הסובלים מבריחת שתן או דליפת שתן שרוצים לחזק את רצפת האגן מבלי להשתמש באלקטרודה פנימית יש לנו גם פתרון והוא נקרא מכשיר קייגול בוסט

 

צפו בסרטוני הסבר על מכשיר היי טאצ' שור לחיזוק רצפת האגן

צפו בסרטוני הסבר על מכשיר קייגול בוסט לחיזוק רצפת האגן

אולי עוד יעניין אותך: