בריחת שתן בהריון | תרגילי קיגל | חיזוק רצפת האגן

מדוע זה קורה? ומה הטיפול?

בריחת שתן בהריון היא תופעה נפוצה בקרב נשים מכל גילאים ותחומי החיים.  יכולים לכלול דחיפות במתן השתן, חוסר יכולת לשלוט במתן השתן בזמן צחוק, התעטשות או שיעול. 

הישארי איתנו!

 • בריחת שתן בהריון 

  הריון ולידה מחלישים בצורה משמעותית את שרירי ריצפת האגן . בזמן ההיריון גדל העומס הפיזי על שרירי ריצפת האגן שצריכים לשאת את הרחם הגדל עם התינוק . בתקופה זו גם חל שינוי הורמונלי בגוף בשל העליה בהורמוני פרוגסטרון ורלקסין ( הורמונים שתפקידם לרכך את הרקמות הרכות ) ,וזאת על מנת לאפשר לרקמות דופן הבטן לשמר את ההיריון, ולאפשר בעת הלידה את  מעבר עובר דרך רצפת האגן) 

  הסיכוי לפגיעה ברצפת האגן עולה במקרים הבאים:

  •         ככל שהאישה עברה יותר הריונות

  •         ככל שהעוברים במשקל גבוה יותר

  •         ככל שהלידות ארוכות יותר

  •         ככל שיש התערבויות בלידה כמו ואקום או מלקחיים

  ניתן לפני הכניסה להריון לחזק את שרירי ריצפת האגן. זה אומנם לא יבטיח 100% שלא תהיינה בעיות , אך יבטיח שהאישה תגיע להריון עם שרירים חזקים יותר .

  ניתן לחזק את שרירי ריצפת האגן גם בהריון באמצעות ביצוע תרגילי קיגל וכן אפשרי להיעזר במכשיר ביופידבק כדי לשפר את יעילות הטיפול. בתקופת ההיריון ולאחר הלידה אסור להשתמש במכשירים המייצרים גירוי חשמלי לחיזוק ריצפת האגן.

  חשוב לדעת שאישה המתחילה הריון עם שרירי ריצפת אגן חזקים משפרת גם את תהליך הלידה ומקטינה את הצורך בלידה מכשירנית .

  לקראת הלידה העובר מבצע סיבוב פנימי לקראת היציאה. במקרה ששרירי ריצפת האגן חלשים, העובר יתקשה לבצע את הסיבוב , יש מצב שבמקרה זה יצטרכו להוסיף ואקום או מלקחיים לעזור בהוצאת העובר . הסיכוי לשימוש בעזרים אלה קטן עד אפסי במצב ששרירי ריצפת האגן חזקים .

  מכשיר מומלץ לשימוש בהריון הינו מכשיר קייגול. אם את מטופלת עם פיזיותרפיסטית, מכשיר הקייגול מאפשר לפיזיותרפיסטית שעובדת איתך לראות את הביצועים שלך ולהנחות אותך בממשק שמחובר למכשיר שבו תשתמשי. האפשרות לטיפול מרחוק מצוינת גם לאחר הלידה ומאפשרת למטופלת תקשורת עם המטפלת באופן שלא צורך יציאה מהבית וביקור במכון דבר בעייתי עם תינוק.

 •  

מדוע מכשיר קייגול הוא הפתרון המושלם לבריחת שתן אצל נשים בזמן הריון ?

קייגול kGoal הוא מכשיר + אפליקציה לאימון תרגילי קיגל לחיזוק רצפת האגן החכם בעולם. קייגול מערכת הדרכה אינטראקטיבית (מכשיר + אפליקציה חינם) עבור נשים, אשר מציעה שילוב ייחודי של הדרכה, מעקב, ביופידבק, ותוכנית אימון תרגילי קיגל אישית. שילוב של קייגול kGoal יעזור לך להפיק את המירב מהתרגילי קיגל שאת עושה. תוכלי לשלב את ה- kGoalTM גם באופן עצמאי וגם במסגרת תוכנית טיפולים עם פיזותרפיסטית מומחית לריצפת האגן . אלקטרודה משולבת אפליקציה לתרגול שרירי ריצפת האגן

אולי עוד יעניין אותך:

באתר MDS PHARM אנו מתמחים בשיווק של מגוון רחב של מכשירים שנועדו לחזק את רצפת האגן ולמנוע צניחת רצפת האגן, המוצרים שלנו סייעו לאלפי אנשים לשפר את מצבם הבריאותי. הקניה דרכנו מאובטחת, ויש לנו שירות לקוחות מצוין ואדיב. אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה וייעוץ.

דילוג לתוכן