בריחת שתן בהריון

מדוע זה קורה? ומה הטיפול?

בריחת שתן בעת ההיריון היא תופעה שכיחה, למעשה מחצית מהנשים ההרות סובלות ממנה. אז אם גם את סובלת מבריחת שתן בהריון, הגעת למקום הנכון! במאמר זה נסביר מה הסיבות לבריחת שתן ונמליץ כיצד לטפל בהן

הישארי איתנו!

מדוע אנו חוות בריחת שתן בזמן ההיריון?

בתקופת ההריון הרחם מתרחב ולוחץ על שלפוחית השתן שממוקמת תחתיו, ומסיבה זו בריחת שתן לא רצונית עלולה להתפרץ. בנוסף, נשים יכולות לחוות בריחת שתן בהריון עקב תופעה שנקראת בריחת שתן במאמץ. בריחת שתן במאמץ היא תופעה המתייחסת למצבים בהן אנו מפעילות לחץ על הרחם, למשל כשאנחנו מתעטשות, משתעלות, צוחקות, רוקדות, או מקיימות יחסי מין. בריחת שתן במאמץ נחשבת לבריחת השתן השכיחה ביותר בקרב נשים צעירות. כמו כן, בריחת שתן עלולה להתפרץ עקב דלקת בדרכי השתן – במקרה זה הרופא המטפל ככל הנראה ימליץ לכן על שימוש באנטיביוטיקה שתסייע בריפוי הדלקת, ותמנע את דליפת השתן.

עד כמה נפוצה תופעת בריחת שתן בהריון?

  • הלחץ המופעל על שרירי רצפת האגן עשוי לגרום להחלשתם, דבר שעלול לגרום לבריחת שתן, לכן חשוב מאוד לחזק אותם לפני ההריון ובמהלכו. כמו כן, אי חיזוק שרירי רצפת האגן עלול לגרום לתופעות חמורות כמו למשל דליפת צואה, בעיות בתפקוד המיני ואפילו צניחת איברים. סיבות נוספות לבריחת שתן בהריון הן: גנטיקה, השמנת יתר, גיל מבוגר, עישון ועוד. חשוב לציין שבריחת שתן זו תופעה שכיחה לחלוטין בעת ההיריון, אל תהססו ופנו להתייעצות עם הרופא המטפל – ניתן לטפל בבריחת השתן בקלות.

בריחת שתן בהריון – איך לטפל בזה?

הקפידי על ביצוע תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן, שרירי רצפת אגן חזקים יסייעו לך בזמן הלידה, למעשה הם עשויים להפוך את הלידה לקלה יותר.

  • שלבי תרגילים לחיזוק רצפת האגן חשוב לשלב בשגרה תרגילים לחיזוק רצפת האגן, כיוון שמדובר באזור אינטימי תוכלי לבצע את התרגילים מתי שתרצי –  גם במהלך שגרת עבודה, או בעת טיפול בילדים. כמו כן, אנו ממליצים על מכשיר I Touch Sure שמסייע בחיזוק שרירי רצפת האגן ומונע דליפת שתן.
  • בקרי יותר בשירותים – בזמן ההיריון אנחנו ממילא מבקרות המון בשירותים, אך כדי למנוע בריחת שתן בהריון מומלץ לגשת לשירותים אפילו בתדירות גבוהה יותר, גם אם את לא חשה צורך מיידי בהטלת שתן.  
  • תזונה בריאה – מחקרים הוכיחו שיש קשר בין עודף משקל לבין בריחת שתן, לכן חשוב להקפיד על תזונה בריאה תוך הפחתת פחמימות ריקות, ומאכלים מטוגנים – אנחנו מבינים שבזמן ההריון קשה להקפיד על כך, אבל עבור הבריאות שלך כדאי להשתדל ככל שניתן.
  • הימנעי משתיית נוזלים לפני השינה – לעיתים קרובות יכולה להתפרץ בריחת שתן בלילה בעת השינה, דבר היוצר מצב מאוד לא נעים עבורנו ולעיתים גם עבור בן הזוג שחולק איתנו את המיטה. כדי להימנע מכך אנו ממליצים לא לצרוך נוזלים רבים לפני השינה.

מדוע מכשיר היי טאץ שור (I Touch Sure) הוא הפתרון המושלם לבריחת שתן בהריון?

אם גם אתן סובלות מבריחת שתן בהריון, חשוב שתכירו את I Touch Sure – מכשיר משנה חיים, ללא תופעות לווי. המכשיר מטפל ומונע את תופעת בריחת השתן, תוך חיזוק שרירי רצפת האגן. השימוש במכשיר קל ונוח, הוא מתבסס על אלקטרודה פנים וגינאלית, המכשיר מפעיל גירוי על שרירי רצפת האגן ומחזק אותם. המכשיר מסייע בהתמודדות עם תופעות רבות כמו למשל:

  •   התמודדות ומניעה של בריחת שתן
  •   שלפוחית רגיזה
  •   דחיפות למתן שתן
  •   בריחת שתן בעת יחסי המין

אולי עוד יעניין אותך:

באתר בריאות אונליין אנו מתמחים בשיווק של מגוון רחב של מכשירים שנועדו לחזק את רצפת האגן ולמנוע צניחת רצפת האגן, המוצרים שלנו סייעו לאלפי אנשים לשפר את מצבם הבריאותי. הקניה דרכנו מאובטחת, ויש לנו שירות לקוחות מצוין ואדיב. אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה וייעוץ.

דילוג לתוכן